Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A közösségi oldalak tökéletes platformot biztosítanak az álhírek gyors terjedéséhez. Egy gyors kvízzel próbára teheti magát, minek dőlt be az elmúlt hetekben.
Az Urban Legends blog májusi kamukvízéhez egy utasítás van: puskázni lehet, sőt úgy talán még érdekesebb is az eredmény, mert nem azt mutatja meg, melyik kamuhír leleplezéséről hallott már, és melyikről nem, hanem azt, hogy miként kezeli az internetet. Azaz, ha most elolvas valamit, el tudja-e dönteni az információról (és a forrásról), hogy hiteles-e.
Tényleg kitakarták Angela Merkel haját a szaúdi tévében? Az Emirates tényleg ingyen repülőjegyeket osztogat a Facebookon? A pápa tényleg elhessegette Trump kezét a Vatikánban? A 10 kérdésből álló hoaxkvízt ide kattintva töltheti ki, majd utána megmutatja az oldal, hogy a hírek közül melyik igaz és melyik kamu.
Ha tudni szeretné, melyik oldalak verik át rendszeresen híreikkel, fussa át a listánkat: weboldalak, melyeknek soha ne higgyen el semmit.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.