Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Továbbgyűrűzik a texasi gyilkos telefonjának feloldási ügye, most már tényleg lépnie kell az Apple-nek.
A hónap elején jelentette be a helyi FBI-iroda, hogy nem boldogulnak a dél-texasi gyilkos telefonjával. Mint ismeretes, a 26 éves Devin Patrick Kelley besétált a vasárnapi istentiszteletre egy baptista templomba Sutherland Springsben, majd ott tüzet nyitott a felekezetre, végül önmagával is végzett.
A rendőri szervek megkeresték az Apple-t, és a cégóriás állítólag azonnal azt tanácsolta, hogy a halott lövöldöző ujjlenyomatával kikódolható a telefon (azóta kiderült, hogy egy iPhone SE-ről van szó), de ez valamiért nem történt meg.
Most viszont a texasi hatóságok már olyan paranccsal keresték meg az Apple-t, hogy szolgáltasson információkat a támadó telefonján tárolt fájlokról, illetve az iCouldban tárolt fájljairól is. Az iCloud opcionális szolgáltatás, az itt tárolt fájlok (amennyiben valóban vannak ilyenek) kiszolgáltatása nagyban segítheti a hatóságokat – áll a megkeresésben. Időközben az is kiderült, hogy a gyilkosnak egy másik telefonja is volt, egy LG328BG, bár ezt a hatóságok nem erősítették meg.
Az Apple előírásai szerint azzal nincs gond, ha az iCloud-információkra érkezik megkeresés, az iPhone-on rögzített adatok esete már nem ilyen egyszerű. Az Apple szóvivője egyelőre nem kommentálta az eseményeket.
A labda mindenesetre most az Apple térfelén pattog, és a világ várja a fejleményeket: vajon eleget tesznek-e Cupertinóban a parancsnak, vagy megismétlődik a tavalyi, hosszú csatározás az FBI-jal.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.