A Pride volt az Orbán-rendszer temetési menete
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
Új időszak köszönt be az androidos mobilvilágban: a Google megelégelte, hogy a kiadott frissítések egy része későn, rosszabb esetben pedig soha nem jut el a készülékekre. Nyomásgyakorlással igyekszik rákényszeríteni a gyártókat arra, hogy változtassanak szokásaikon és sokkal gyakrabban adjanak ki hibajavítást tartalmazó csomagokat.
Számos előnye miatt igen szerethető rendszer az Android, de ha a frissítésekről van szó, még mindig az iOS kerül ki győztesen. Hiszen az Apple telefonjaira érkező javításokat többnyire egységes időpontban teszik közzé, így mindenki telepíteni tudja azokat. Ugyanez az Android esetében már nehézkes, főleg, ha egyes gyártók napokig, de akár hetekig is visszatartják az adott csomagot.
Ezt elégelték meg a Google-nél: többé nem szépen kérik, hanem egyenesen kötelezik az OEM gyártókat arra, hogy juttassák el eszközeikre a biztonsági frissítéseket. Sőt, az idei I/O konferencián elhangzottak szerint arra is rákényszerítenék partnereiket, hogy a korábbiakhoz képest sokkal gyakrabban, szükséges esetén havonta tegyenek elérhetővé hibajavítás céljából készített szoftververziókat. (Ha már szoftver: az eseményen új P jelű rendszer négy izgalmas funkciójáról is szó esett.)
Az Android biztonsági főnöke, David Kleidermacher szavai alapján a lépés nem csupán lenge figyelmeztetés, hanem valóban komoly, szerződésben foglalt elhatározás, amely egyértelműen növelni fogja a rendszeresen biztonsági frissítéshez jutó készülékek számát.
Az nem derül ki a döntésről beszámoló GSMArena cikkéből, hogy a Google mivel próbálja majd rákényszeríteni erre a gyártókat, illetve, hogy mivel járna a valószínűleg csak jövő évtől érvényes szerződés esetleges megszegése. Szankciókra ugyanakkor sor kerülhet (ilyen mondjuk, hogy megtiltják egyes Google-szolgáltatások előretelepítését, hogy egy légből kapott példát mondjunk), és alighanem szükség is lesz hasonlókra, hogy ne csak üres fenyegetésről legyen szó.
Addig is, amíg nem váltja be ígéreteit a Google, nézze meg, hogy az öné ott van-e a 11 készülék között, amire már most letölthető az új Android.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A tömeg emberekből áll – őket mutatjuk meg külön-külön és együtt a HVG fotósainak szemével.
A Tisza Párt és a fővárosi csőd sem maradt ki.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
Beszédek a 30. Budapest Pride-on.
A hatalom melegellenes politikája minden eddiginél több ellenzékit vitt ki az utcára – fogalmazott a Die Zeit tudósítójának egy Budapest Pride-résztvevő.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Szerinte a kérdés csak az, ki akarja-e tenni annak a gyerekeit, amit az elmúlt tíz évben ő is átélt.
„Jó hazafi harcoshoz” méltón tette közzé, hogy 100 százalékos magyar érettségit tett.
Közéjük Charles Leclerc fért be.