Itt az új Monopoly társasjáték, ez már ért a kimondott szavakból

A Monopolyból különféle kiadások kerültek az évek során a boltok polcaira, most pedig olyan verziót készítettek belőle, ami a modern technikából is merít keveset.

  • hvg.hu hvg.hu
Itt az új Monopoly társasjáték, ez már ért a kimondott szavakból

Mi sem bizonyítja jobban a modern technológia terjedését, mint az, hogy a társasjátékokban is egyre inkább megjelennek. A Hasbro legutóbb egy hazugvizsgálóval felszerelt játékot mutatott be, most pedig a Monopoly kapcsán jelentkeznek egy újdonsággal.

Az egyik legnépszerűbb társasjátékból olyan kiadás készült, amely hangvezérléssel működik. A bábukat persze a játékosoknak kell a helyükre tenniük, ahogy a dobókockával is nekik kell dobniuk, de minden mást a kis kalapba rejtett mesterséges intelligencia bonyolít.

Hasbro

A Hasbro szerint az algoritmustól megkérdezhető, pontosan mennyi pénz van a játékbéli számlákon, valamint az is, hogy az egyes ingatlanok megvásárlásáért mennyit kell fizetniük a játékosoknak.  Azt nem tudni, milyen rendszer dolgozik alatta, de az biztos, hogy angolul legalább alapszinten nem árt tudni hozzá.

A társas 30 dolláros áron kapható a nagyobb nemzetközi webshopokban, erre hazai rendelés esetén szállítási díj is jöhet még.

[Erről tudott? Jól gondolja meg, mit mond Sirinek vagy a Google-nek, emberek is hallgatják a központban.]

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.