Videó: Megnézték, mennyire strapabíró a Galaxy Fold kijelzője, lehangoló lett a végeredmény
A Samsung február óta tökéletesítette az összehajtható Galaxy Foldot, hogy ne menjen tönkre egy nap használat után. A feladatot sikerült végrehajtani, de még így is kesztyűs kézzel kell bánni vele.
Az értékesítés megkezdése így szeptember elejére tevődött át, ami után nagyjából mindenkiben ugyanaz a kérdés motoszkál: tényleg sikerült kijavítani a konstrukciós bakit? A választ a youtube-os tortúratesztjeiről ismert videós, JerryRigEverything adta meg.
YouTube/Samsung
A videós először a készülék külső kijelzőjét próbálta meg összekarcolni, ami a "hagyományos" okostelefonokkal nagyjából egyező ellenállóságot mutatott. A 10-es Mohs-féle keménységi skálán a 6-os szintnél sikerült megkarcolni, és a 7-es erősségnél hagyott mély nyomokat az erre használt eszköz.
A hajlítható kijelző viszont már nem volt ennyire strapabíró.
Jerry szerint a képernyő még mindig rendkívül puha és nagyon könnyű összekarcolni. A Mohs-skálán már a 2-es szintnél elvérzett a telefon, majd kiderült,
már a körmünk is elég ahhoz, hogy karcos legyen a kijelző.
A tesztből az is kiderül, a por még mindig könnyen fészkeli be magát a kijelző mechanikájába, ráadásul az sem túl előnyös, hogy a mobilt úgy lehet csak összehajtani, hogy a "belsejében" egy lyuk keletkezik. Ebbe ugyanis könnyen belecsúszhat bármi apróság a táskából, ami ezek szerint nagyon könnyen fel tudná sérteni a kijelzőt.
A mobil többi része már teljesen rendben volt, sőt, még azzal sem lehet zavarba hozni az eszköz, ha valaki megpróbálja rossz irányba összehajtani.
A Samsung egyébként nemrég maga is arra figyelmeztette a felhasználókat, hogy bánjanak különös óvatossággal az általuk készített mobillal.
A felvételen emlékeztetik a (leendő) tulajdonosokat: óvják a mobilt a portól és a víztől. Emellett a mobil mágneses "zára" a cég szerint összeakadhat más tárgyakkal, például a kulcsokkal, bankkártyákkal vagy orvosi eszközökkel, ezért érdemes azoktól távol tartani a készüléket. A fenti videó alapján érthető, miért.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A ZAZ-trió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk. És persze a Csupasz pisztoly 4-ről, amiből kihagyták.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Vajon eljön az idő, amikor a boltok nekünk fizetnek majd azért, hogy náluk vásároljunk? Nem tudni, de tény, történelem során volt néhány furcsa példa arra, mi miért került kevesebbe és ennek mi lett a következménye. Elek Péter hozott is párat a Duma Aktuál közönségének.