Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Több mint 1300 éves történetében először virtuális idegenvezetést tartottak a hétvégén a tibeti Lhászában álló híres Potala-palotában, amely január vége óta nem fogad látogatókat az új koronavírus-járvány miatt.
A palota működtetője szerint az internetes körsétát helyi idő szerint vasárnap délután sugározták a Taobao nevű online piactéren. Az egyórás közvetítés során a nézők megismerhették egyebek között a palota történetét, építészeti megoldásait és ritka bepillantást nyerhettek az épületkomplexumban zajló digitalizációs munkálatokba.
A közvetítés mintegy 920 ezres nézettséget produkált, ami a palota egész éves látogatószámának több mint a felét jelenti.
A palota több hasonló virtuális idegenvezetést is tervez a jövőben, egyebek között kulturális relikviáinak bemutatása céljából.
A világörökség részét képező épületkomplexumot január 27-én zárták be az új koronavírus-járvány terjedésének megakadályozása érdekében.
A híres palotát a 7. században kezdték építeni. A maga idejében 13 emeletével a világ egyik legmagasabb épülete volt. A Potala a 17. században lett a dalai láma rezidenciája, és ezzel Tibet politikai, kormányzati, illetve vallási központja. A dalai láma vallási szerepét teljeskörűen az 1950-es évekig tölthette be, amikor is Kína megszállta Tibetet. Az akkor 15 éves Tendzin Gyaco, 14. dalai láma jogait olyan mértékben korlátozták, hogy a buddhista vezető egy sikertelen tibeti felkelés után Indiába menekült, azóta is Dharamszalában él.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának tudományos eredményeket is bemutató Facebook-oldalát.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.