szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Több szakértő szerint Oroszország kártékony szoftverekkel ássa alá Ukrajna védelmi képességeit, a közösségi médiát pedig félrevezető információkkal árasztják el.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Folyamatosan akadozik a Liveuamap, az a térképszolgáltatás, amin például az Ukrajnát támadó orosz csapatok mozgása is követhető. A New York Times írta meg, hogy a felületet egy nappal korábban erőteljes DDoS-, vagyis a szolgáltatásmegtagadással járó támadás érte.

Ez azonban nem egyedi eset. Oroszország nem csak bombákkal támadja Ukrajnát, az országot azzal is gyanúsítják, hogy szoftverekkel bénítja meg Ukrajna kritikus infrastruktúráját. A Deutsche Welle összefoglalójában arra keresi a választ, mik ezek a támadások, és hogyan lehet ellenük védekezni.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!