Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Arra figyelmeztette a moszkvai székhelyű Kaspersky Lab által kifejlesztett vírusirtó program felhasználóit a német kiberbiztonsági hivatal (BSI), hogy a szoftver egy nagyszabású kibertámadás eszköze lehet.
A BSI közlése szerint a Kasperskyt arra utasíthatja az orosz kormányzat, hogy jusson be a külföldi vállalatok informatikai rendszerébe, de az sem kizárt, hogy a programot egy nagyobb hackertámadás indításához használják fel – számolt be róla a Reuters.
A Kaspersky elutasította a vádakat, mondván, egy magánkézben lévő vállaltról van szó, amelynek nincs kapcsolata az orosz kormánnyal. A cég szerint a BSI figyelmeztetése politikai alapú volt, ezért haladéktalanul felveszi a szervezettel a kapcsolatot a helyzet tisztázása érdekében.
A BSI szerint ugyanakkor a német vállalatokat, valamint a kritikus infrastruktúrát kezelő kormányzati szerveket különösen fenyegeti a hackertámadás.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.