szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A tárgyakat nem tanácsos az élő szervezethez közel helyezni, hiszen igen veszélyesek.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Az ukrán kormány azt állítja, hogy az orosz csapatok erősen radioaktív „szuveníreket” vittek magukkal, amikor március végén kivonultak Csernobilból – írta meg a Vice. A probléma ezzel csak az, hogy a radioaktív tárgyakat nem tanácsos az élő szervezethez közel helyezni,

márpedig az oroszok – legalábbis az ukránok szerint – így tettek.

Minderről a csernobili zóna kezeléséért felelős állami szerv is jelentést tett, hangsúlyozva, hogy az orosz katonák két csernobili laboratóriumból összesen 133 különböző tárgyat, illetve eszközt vihettek magukkal. A tárgyak mindegyike sugárszennyezett.

A szakértők hozzátették: ha a tárgyakat megfelelő módon kezelték, úgy nem jelenthetnek gondot, de azt nem tudni, hogy az oroszok törődtek-e ilyesmivel.

Azt nem tudni, hogy az eszközök most hol vannak.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!