szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Legalább ezer szabadalomban szerepel az egyik Apple-tervező neve, aki nem mellesleg olyan termékeken dolgozott együtt a legendás Jony Ive-val, mint az iMac, a MacBook Pro vagy a MacBook Air. Közel húsz éve volt a cégnél, mégis a váltás mellett döntött. És nem csupán ő gondolkozik így.

Szinte még meg sem száradt a tinta a számos korszakalkotó technológiát kifejlesztő Steve Hotelling felmondási papírjain, amikor kiderült, hogy a terméktervezésért felelős alelnök, Tang Tan is távozik a vállalattól. Most egy újabb, az Apple-eszközök tervezésében kulcsszerepet játszó ipari formatervező, Peter Russel-Clarke döntött úgy, hogy inkább máshol folytatja – adta hírül a Bloomberg.

Russell-Clarke, mielőtt 2005-ben megkereste az Apple, hogy csatlakozzon a Jonathan Ive vezette ipari tervezői csapatához, saját tervezőstúdiót vezetett. Olyan ügyfelekkel dolgozott együtt, mint a Nike és a Swatch, valamint bútorokkal, háztartási cikkekkel és technológiai cégekkel Európa, Ázsia és az Egyesült Államokban. A Nokia globális csoporttervezési menedzsereként is dolgozott: öt ország tervezőcsapatait felügyelte.

Az Apple ajánlata azonban visszautasíthatatlannak tűnt, így a tervező itt folytatta. Fontos szerepet játszott az iPhone-ok, iPadek, Mac számítógépek és Apple Watch okosórák, valamint az Apple Park főhadiszállásának és fogyasztói üzleteinek tervezésében. Több mint ezer Apple-szabadalomban nevezték meg, amelyek közt ott volt az iMac, az iPod Nano, a MacBook Pro és a MacBook Air.

A szakember a Vast űrtechnológiai vállalathoz csatlakozik tanácsadóként, és egy ipari tervezői csapat létrehozásában segítene. Új munkahelye szerint Russell-Clarke azért hagyta el az Apple-t, hogy „szenvedélyes projekteket folytasson”.

Vast

Érdekes módon ez sok más fontos Apple-tervező esetében is így volt, említhetnénk Jony Ive-t, aki 2019-ben hagyta el az Apple-t,  hogy megnyissa saját tervezőcégét, a LoveFromot, vagy utódját Evans Hankeyt, aki tavaly döntött úgy, hogy más vizekre evez.

Az Apple egyelőre nem kommentálta a szakemberek távozását. Talán lehet abban valami, amit egy bennfentes hónapokkal előtt mondott a Fast Companynak, nevezetesen, hogy „az Apple már nem dizájnvezérelt vállalat”.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!