Blokkolni kezdte a Pentagon a kínai DeepSeek mesterséges intelligenciáját
Miután a Pentagon dolgozói legalább két napon keresztül használták a DeepSeek mesterséges intelligenciáját a minisztérium számítógépein keresztül, a Pentagon tiltani kezdte az elérését.
HVG
Az Amerikai Védelmi Minisztérium megpróbálja blokkolni a kínai DeepSeek által készített mesterséges intelligenciát, miután a Pentagon alkalmazottai is csatlakozhatnak a kínai szerverekhez – számolt be róla a TechCrunch.
A lap szerint a DeepSeek szolgáltatási feltételei kifejezetten kimondják, hogy a felhasználói adatokat kínai szervereken tárolja a cég, és hogy ezeket az adatokat a kínai törvények szerint szabályozza. Márpedig ez előírja az ország hírszerző ügynökségeivel való együttműködést. Ennek ellenére az Egyesült Államok Védelmi Minisztériumának dolgozói is elkezdték kipróbálni a héten megjelent DeepSeek R1-et, így a munkahelyi – vagyis a Pentagonban lévő – számítógépeiket kínai szerverekhez csatlakoztatták, és legalább két napig használták a szolgáltatást – számolt be a Bloomberg.
A Pentagon azóta egyes hálózatain már elkezdte blokkolni a DeepSeek mesterséges intelligenciáját, bár egyes alkalmazottak továbbra is hozzáférhetnek a szolgáltatáshoz a Bloomberg szerint.
Pár nap alatt felforgatta a mesterséges intelligencia piacát a DeepSeek, és egy friss jelentés szerint az új, olcsóbb kínai modell már most jobb, mint a Meta idén érkező legújabb fejlesztése. A cégnél nagyon szeretnék megérteni, hogyan.
Az amerikai kormány jelenleg nemzetbiztonsági problémákkal küzd, miután a DeepSeek szolgáltatása olyan népszerű lett az Egyesült Államokban (is), hogy a hozzá kapcsolódó alkalmazás azonnal az Apple App Store és a Google Play áruház letöltési listájának élére ugrott.
Január 24-én az amerikai haditengerészet biztonsági és etikai megfontolások miatt megtiltotta az alkalmazottaknak, hogy használják a DeepSeek fejlesztését – jelentette a CNBC.
2021 óta az 55 fontos csúcsról 10 fontra csökkent a Wizz Air részvényeinek árfolyama, a befektetők az elmúlt 15 céges jelentésből 13-ra negatívan reagáltak. A magyar gyökerű légitársaság életét a háborúk és az olajárak sem könnyítették meg, de a mélyrepülésben a menedzsment is szerepet játszott Bukta Gábor, a Concorde elemzője szerint.