szerző:
Gomperz Tamás
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Egy lelkész a rezsiharcban.

A mindenki által előre megjósolt módon pazarló és ésszerűtlenül működő bürokratikus állami monstrum pazarol és ésszerűtlenül működik – állapította meg a Klik nevű oktatási rémálomról az a kiszivárgott belső (tehát nem Tavares-féle) jelentés, amely természetesen egyetlen pillanatra sem bizonytalanította el a tekintetben a kormányt, hogy a legjobb úton jár. Az átvilágítás azt is megállapította, hogy ez a monstrum még annál is pazarlóbban és ésszerűtlenebbül működik, mint azt a bürokratikus állami monstrumoktól megszoktuk, bár ezt is mindenki megjósolta előre.

Szakszerűtlen gazdálkodás, törvénytelen elszámolások, valótlanságok állítása, rossz vezetési stílus – itt éppenséggel felmerülhetne a felelősség kérdése, úgy értem teoretikusan persze, nem kell komolyan venni, és felelősből volna is rögtön három. Az intézményvezető, aki „nem képes hatékonyan működtetni a szervezetet”. Az oktatási államtitkár, aki az intézményvezetőt kiválasztotta. A miniszterelnök, aki az oktatási államtitkárt választotta ki és ezt az egész gigantikus szervezetet az iskolarendszerre erőltette.

A felsoroltak közül kettőnek Balog miniszter a munkáltatója, ő ezért a szükséges következtetést le is vonta: a jelentés készítője nem készít többet jelentéseket. Különben sem ér rá jelentésekkel foglakozni, ami egyébként a kormányt igazolta, mert neki úgy szakmailag, mint emberileg fontosabb küldetése van a rezsiháborúban.

A „magyarnak nevezett” szocialista képviselők azért keltik az ország rosszhírét, mert megvásárolták őket – mondá egy rezsifórumon ő, tükör által némiképp homályosan, de azért úgy, hogy mindenki értse a célzást. Főleg a közönség. A zsidóknak is jobb, ha mi célozgatunk. Mi érdekből csináljuk, nem meggyőződésből, mint a jobbikosok.

Az időzítés különösen ízléses, holocaustmegemlékezések vannak, mely történetnek fundamentális jellegzetessége, hogy a magyarok egy része a magyarok másik részét csak magyarnak nevezettnek tartotta. Azaz idegennek. Még csak nem is hazaárulónak, hiszen ahhoz magyarnak kell lenni, nemcsak nevezettnek.

Azt mondani például, hogy a kormány hazaárulást követ el a paksi döntéssel, mert átsorolja az országot a posztszovjet érdekszférába – ez egy képviselhető vélemény, ami vagy igaz, vagy nem. Azt mondani viszont, hogy a kormány tagjai nem magyarok, legfeljebb annak nevezettek, azért adják el az országot – ez a náciknak fenntartott pálya foglalt fogalmakkal. Balog lelkész és idegenrendészeti szakértő nem érzi a különbséget. Nem széledhet szét a nyáj, szükség van a célzásokra. Egyszer majd őt is átvilágítják.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!