Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Nem nagyon látszik ma más út az egyre reménytelenebb populizmus, tudatos elbutítás, a kádári világ újraépítésének felszámolására, mint egy ezt a világot jól ismerő, onnan jött, tehetséges politikai influenszer bátor kísérlete az újragondolásra – írja a Republikon Intézet vezetője.
Orbán feladata lett volna visszavenni a kezdeményezést, az ünnepet és a történelmet. Nem sikerült. Amit előadott, annak semmiféle értelme nincs a fideszes B középen kívül. És talán még bennük sem hagyott mély nyomot az a megfejtés, hogy korunk Kádár Jánosa Magyar Péter. Ami talán szerencse. Eddig úgy tudták, hogy korunk Kádár Jánosa Orbán Viktor. Azért szavaztak rá.
A polgár, ha van benne életösztön, akkor tudja, hogy Orbán Balázs, és pláne Orbán Viktor nagyon is tudatosan járt és jár el. Ezek nem hibák, ez maga a rendszer. A múltat úgy hajlítani, hogy az a fennállót igazolja. A múltból bármi áron bármit a jelen érdekeihez lehet csiszolni. „Lépésről lépésre” jutottunk ide 1956 kapcsán is. Vélemény.
Azon a politikai senki földjén, ahol most otthonosan jár-kel Magyar Péter, könnyen a gyom válhat termővé, s karakteres szereplők nélkül kiürülhet jórészt egyszemélyes produkciója is. Vélemény.
Minél őszintébben beszél a magyar miniszterelnök saját motivációjáról és felfogásáról, annál nagyobb félelmet vált ki nyugati hallgatóiban, írja szerzőnk a magyar és az európai kultúra alapjainak különbségeit vizsgálva.
A napokban az idegesség olyan jeleit észlelhettük a Fidesz soraiban, hogy ha nem is vetíti előre a bukás fényét, de elképzelhetővé teszi egy esetleges ideg-összeroppanás bekövetkeztét, írja szerzőnk. Vélemény.
Annyiszor jött be Orbán Viktornak, hogy díszletnek használja az Európai Parlamentet saját utcai harcához, hogy mostani szorult helyzetében is Strasbourgba vitte a küzdelmet. És a többi magyar politikussal szégyent hozott mindannyiunkra.
A közgondolkodásban a civil társadalom fogalma erősen összekapcsolódik az államtól és a politikai pártoktól való függetlenséggel. Ironikus módon ez a liberális civil társadalom felfogás válik az illiberális rezsim egyik legfőbb védőbástyájává. Pedig a civil szerveződéseknek érdemes lenne megtalálni a módját, hogy a 2026-os országgyűlési választásokig tartó időszakban aktív alakítóivá váljanak a küzdelem e terének.
Amikor a fideszes pártállam a rezsim szolgáinak kifizetőhelyek sokaságát hozza létre, akkor az intézményeket korrumpálja. Az állami intézmények eredeti, demokratikus küldetésének rovására él vissza a hatalommal. Az Orbán-korszak után ezeket intézményeket fel kell számolni vagy demokratizálni kell. Vélemény.
Magyarországon az egyházaknak 35 év után el kell dönteniük, hogy a több száz, illetve több ezer éves hivatásuknak megfelelő, embert szolgáló áldásos tevékenységüket a mindenkori politikától függetlenül akarják ellátni, vagy nem – írja Platthy Iván tanár, nyugalmazott egyházügyi címzetes államtitkár, akinek konkrét javaslatai is vannak állam és egyházak elválasztására.
Orbán Balázs hajlamos volt komolyan venni főnöke békepárti szólamait, a maga módján elindult a gondolkodás útján, végül eljutott a nettó hazaáruláshoz. Vélemény.
Szerzőnk egy 19. századi politikai gondolkodó, Beksics Gusztáv könyve nyomán elemzi Magyarország és Ausztria történelmi viszonyát, illetve Magyarország és az Európai Unió kapcsolatát.
Orbán Balázs hazaáruló muszkavezető. De nem azért, amit ’56-ról mondott, hanem azért, mert azzal állította párhuzamba Oroszország Ukrajna elleni agressziója után kialakult helyzetet. Vélemény.
Orbán Balázs akaratlanul is rávilágított a kormány politikájának szégyenletes kétszínűségére, ráadásul egy olyan témában, ami a Fidesz identitásképző narratívájának kellős közepében fekszik – írja a Republikon Intézet vezető elemzője.
Csütörtökön több mint 260 magyarországi iskola kapott fenyegető levelet. Szlovákia is átélt ehhez hasonlót tavaly, az egyik helyi lap meg is osztotta a tapasztalatokat.