Van már gyanúsítottja a londoni merényleteknek

Egy marokkói származású gyanúsítottat keres a brit rendőrség a nem végleges adatok szerint több mint ötven halálos áldozatot követelő londoni merényletek után - közölte a The Independent.

  • MTI MTI
Van már gyanúsítottja a londoni merényleteknek

A tekintélyes újság információi szerint a brit hatóságok számos ország hírszerző szolgálatától, illetve rendőrségétől kértek információkat a marokkói Mohammad al-Gerbouzi tartózkodási helyéről.

Al-Gerbouzi - mint a The Independent írta - közreműködött a tavalyi madridi, illetve a korábbi casablancai terrortámadásokban. Jelenleg ugyan Nagy-Britanniában élvez menedékjogot, de nyomtalanul eltűnt Londonból.

Német és francia titkosszolgálati információk szerint Al-Gerbouzi kapcsolatban áll a hírhedt jordániai Abu Muszab az-Zarkávi terrorista vezérrel, sőt a tavalyi madridi terrortámadások után egy spanyol bíró Oszama bin Ladennel, az al-Kaida terrorszervezet vezetőjével is kapcsolatba hozta őt. A The Independent által idézett bíró szerint állandó kapcsolatban van egy olyan férfival, akit az újság Oszama bin Laden európai követeként említett.

A marokkói kormány több alkalommal is kísérletet tett arra, hogy elérje a 45 éves Mohammad al-Gerbouzi kiadatását. Marokkóban húsz év börtönbüntetésre ítélték, mert részt vett a 2003-as casablancai terrorcselekményekben, amelyek 44 halálos áldozatot követeltek.
Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?