szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A kínai aranybányászok szövetségének elnöke szívesen venné a külföldi bányatársaságok belépését a kínai aranybányászatba, részvételüket a kínai aranybányászati ágazat átalakításában. A külföldi befektetés a technológia átadását és a fejlesztés előmozdítását is szolgálná.

A kínai aranybányászatban kialakultak a nagy helyi szereplő, ezek megfelelő átalakulása is lezajlott. Ennek köszönhetően javult az ipar versenyképessége, kialakult a rendezett és rendszeres kitermelési tevékenység. Ez pedig lehetővé teszi, hogy a különböző befektetési források számára is vonzó legyen az ágazat.

Azzal együtt, hogy a Platts szaklap szerint 1200 aranybányája van Kínának, ám ebből a nagyobb rész, 739 bánya gyakorlatilag kisüzemi módszerrel termel. Ezek fejlesztés, modern technológia híján már-már gátjává váltak a kínai aranyipar fejlődésének.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI/hvg.hu Gazdaság

Hová fekteti be Kína szabad ezermilliárd dollárját?

Kína minden bizonnyal csak fokozatosan fogja végrehajtani ezer milliárd dolláros devizatartalékának minap bejelentett diverzifikálását, mert a tartalék túl gyors átalakításával saját magának okozna súlyos gazdasági érdeksérelmet, áll a Moody's Investors Service londoni elemzésében.