szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A The New York Times nem volt hajlandó közölni John McCain Irakról szóló cikkét, amellyel a várható republikánus elnökjelölt demokrata párti ellenfele korábbi írására akart reagálni - közölte McCain kampánystábja hétfőn.

A republikánus politikus cikkében Barack Obama csapatkivonási menetrendjét bírálta volna, amelyről az illinois-i szenátor múlt héten publikált a nagynevű napilapban. David Shipley, a The New York Times egyik szerkesztője azonban emailben arról tájékoztatta McCain kampánystábját, hogy ugyan örömmel közölne egy cikket a republikánus elnökjelöltség várományosától, ám az írás jelenlegi formájában nem elfogadható. A lap azt javasolta McCainnek, hogy írja át a cikket és világosabban határozza meg, mit ért "győzelem" alatt Irakban. Ahhoz, hogy megjelenjen nyomtatásban, a szenátornak egyértelműen fel kellene vázolnia egy tervet, amely elvezethet a győzelemhez, pontos számokkal és menetrenddel - írta Shipley.

McCain kampánystábja jelezte: úgy érzik, az arizonai szenátor nem kap egyenlő elbánást a médiában, és a The New York Times döntése valójában arról árulkodik, hogy a lap nem ért egyet McCain Irak-politikájával. A The New York Times közölte, hogy megszokott eljárás a lapnál többször is egyeztetni a szerzőkkel a véleménycikkek végleges formájáról, és örömmel vennék, ha McCain is publikálna az újság hasábjain.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

Hillary pedáns, Obama rugalmas, McCain pitbull - mit árul el a kézírás?

Az elnökválasztási csata még el sem kezdődött igazából, ám már így is több mint másfél éve folyik a kampány, egyelőre csupán a jelöltségért. Míg a republikánusoknál John McCain szenátor már bebiztosította magát, a demokratáknál késhegyre menő küzdelmet folytat egymással Hillary Clinton és Barack Obama. A Los Angeles Times összeállítása a jelöltek kézírását elemezve vegzálja az elnök-aspiránsokat.

MTI Világ

Mitt Romney lehet John McCain alelnökjelöltje

Mitt Romney egykori massachusettsi kormányzó a legesélyesebb arra, hogy a republikánus John McCain alelnökjelöltje legyen a novemberi amerikai elnökválasztáson - értesült a leendő elnökjelölthöz közeli forrásokból a Politico című újság hétfőn.

Vélemények

McCain és a demokrácia

Az Egyesült Államok republikánus pártjának elnökjelöltje, John McCain szenátor kijelentette, hogy létre kellene hozni egy Demokratikus Országok Ligája nevű szervezetet. Ez az új nemzetközi csoportosulás, amely részben a NATO-ra, részben pedig a csendes-óceáni térség négy országa - Ausztrália, India, Japán és az USA - által létrehozott "új négyoldalú biztonsági együttműködésre" épülne, igen jelentős katonai erőt tudna felvonultatni. A szervezetben természetesen nem kapna helyet sem Oroszország, sem Kína, sőt McCain Oroszországot a G8-ak csoportjából is kizárná. A ligára azért van szükség, szól McCain érvelése, mert az Amerika számára létfontosságú ügyekben - például az iszlám terrorizmus elleni küzdelemben, a humanitárius intervenciók kérdésében, valamint a szabadság, a demokrácia és a szabad piac terjesztésében - az Egyesült Államoknak és szövetségeseinek az ENSZ jóváhagyása nélkül is tudnia kell cselekedni. A kezdeményezés elsődleges célja tehát, hogy a nemzetközi ügyekben marginalizálja Oroszországot és Kínát.