Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Nem foglalkozhat válóperekkel Malajzia iszlám bíróságának első két női bírája - mondta egy tisztségviselő szerdán.
Húsz elismert muszlim bíró ül össze a héten, hogy megállapítsa: tulajdonképpen mely ügyekkel foglalkozhatnak a bírónők. Az iszlám rendelkezései szerint a válóperek, valamint az úgymond erkölcsi jellegű bűncselekmények (szerencsejáték, alkohol) egyértelműen nem tartoznak a női bírák hatáskörébe. Egyik nő sem vett még részt peres ügyekben, de azt várják tőlük, hogy képesek legyenek dönteni a tartásdíj és a tulajdonlás körül kialakult vitákban. A bírónők azt mondták, hogy tiszteletben tartják a húszfős testület döntését, bármi legyen is az. A két női bírát májusban nevezték ki, hogy cáfolják azt a felfogást, amely szerint a saría bíróságok a férfiakat részesítik előnyben.
Malajziában az igazságszolgáltatás két fórumon zajlik: a világi bíróságok elé kerül a büntető- és polgári perek többsége, de a családi vitáknál és az erkölcsi bűncselekményeknél a muszlimok az iszlám jogon (saría) alapuló bíróságokat hívják segítségül. A délkelet-ázsiai ország 28 milliós lakosságának kétharmada muzulmán. A nőket a saría bíróság ok előtt rendszeresen hátrányos megkülönböztetés éri az örökösödési és a válópereknél. A jelenlegi ügy is aggodalmakra ad okot, hiszen úgy tűnik, a női bírák alkalmazása nem jelenti automatikusan a diszkrimináció problémájának megoldását.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.