szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A második bolgár repülőgép is megérkezett Tripoliból Szófiába, amely bolgár állampolgárokat menekített ki.

A BTA bolgár hírügynökség szerdai tudósítása szerint a második géppel - a bolgár kormány gépével - mindössze egyetlen bolgár állampolgár érkezett haza Szófiába, a gép többi utasa többségében horvát állampolgár. A 83 utas között hetven horvát, tíz kínai és két dél-koreai volt. Szerda hajnalban a Bulgaria Air gépével 110 bolgár állampolgár érkezett Szófiába.

A bolgár külügyminisztérium adatai szerint mintegy másfél ezer bolgár állampolgár tartózkodik Líbiában. Konsztantin Dimitrov külügyminiszter-helyettes újságíróknak azt mondta szerdán, a második gép érkezése után, hogy a tripoli repülőtéren egyetlen bolgár állampolgár sem várakozik a hazautazásra.

Nikolaj Mladenov külügyminiszter szerdán reggel a BTV televízióban azt mondta, hogy az arab ország keleti részéből tengeri úton tervezik a bolgár állampolgárok kimenekítését. Egyben megerősítette, hogy egy csoport bolgár Bengázitól keletre a pusztában rekedt. A bengázi repülőtéren több kifutópálya megrongálódott, ezzel magyarázta a külügyminiszter-helyettes, hogy tengeri úton menekítenék ki a még ott lévőket.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Világ

Véres összecsapások az arab országokban – percről percre

Több észak-afrikai és közel-keleti országban is fellángoltak a kormányellenes zavargások, a Líbiában, Jemenben és Bahreinben zajló demonstrációk eddig több száz halálos áldozatot követeltek. Líbiában a legsúlyosabb a helyzet, ahol Kadhafi zsoldosai az utcára vonuló fegyvertelen embereket lőtték, káosz és vérengzés lett úrrá az országon. Az ezredest és családtagjait szankciókkal sújtotta az ENSZ Biztonsági Tanácsa, amely fegyverembargó elrendelése mellett a Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) elé terjesztette a líbiai vérengzések kivizsgálását.