Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Líbia ideiglenes vezetői hétfőn kormányátalakítást jelentettek be és megígérték, hogy lemondanak posztjukról, ha az ország "teljes biztonságban" lesz.
A változást Musztafa Abdel Dzsalíl, az Átmeneti Nemzeti Tanács elnöke és Mahmúd Dzsibríl ideiglenes miniszterelnök jelentette be sajtóértekezleten. Közölték, hogy Líbia felszabadulását akkor jelentik be, ha elfoglalják Szirtet, az elűzött Moammer Kadhafi szülővárosát, amelyet változatlanul védenek a volt líbiai vezetőhöz hű erők.
Abdel Dzsalíl szerint a felszabadulás bejelentése után egy hónapon belül új átmeneti kormány alakul, s ők Mahmúd Dzsibríllel együtt írásban vállalták, hogy semmilyen formában nem vesznek részt semmilyen jövendő kormány munkájában. Az új ideiglenes kormány kis mértékben különbözik a korábbitól. A miniszterelnök ezután a külügyminiszteri feladatokat is ellátja, ami azt jelenti, hogy Ali esz-Szavi miniszter, aki egyben Dzsibríl helyettese is, kikerült a testületből
Arra a kérdésre, hogy az ideiglenes kormány tagjai posztjukon maradhatnak-e a felszabadulás után, a kormányfő azt mondta, hogy arról a jövendő vezetés fog dönteni az illetők teljesítménye alapján.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.