Lemondott hétfőn az ellenzék által korrupcióval vádolt kuvaiti kormány. Nászer Mohamed asz-Szabáh miniszterelnök ezzel elébe ment az ellenzéknek, amely hétfő estére ismét tüntetést szervezett a kormány menesztésének követelésére.
Egy ellenzéki képviselő, Háled asz-Szultán elmondta: a parlamentben a korrupciós vádakkal kapcsolatban kérdezték a kormányfőt, majd asz-Szabáh benyújtotta lemondását az emírnek, Szabáh el-Ahmad el-Dzsábir sejknek, aki elfogadta azt. "Várjuk, hogy kinevezzék az új miniszterelnököt, mielőtt a parlamentet feloszlatnák" - tette hozzá. Esti hír szerint az emír úgy fogadta el a kabinet lemondását, hogy megbízta: ügyvivőként továbbra is maradjon a helyén. Ez megfigyelők szerint arculcsapás az ellenzéknek, amely hetek óta követeli a miniszterelnök és a kormány távozását.
A kuvaiti vezetés "bumeráng taktikája" tovább súlyosbíthatja a feszültséget a kőolajban gazdag országban, ahol az iszlamistáktól a liberálisokig terjedő széles front reformokat követel a hatalomtól. Mindazonáltal kevés jel mutat arra, hogy a nyugtalanság komoly kihívást jelenthetne az arab ország politikai rendszere számára. Kuvaitot a kormányzó emír a választott parlamenttel együtt irányítja; utóbbinak nagyobb hatalma van, mint bármely választott testületnek a Perzsa-öböl államain belül.
Az esti órákban mintegy 90 ezren ünnepelték a kormány lemondását a fővárosban, egyúttal a parlament feloszlatását követelve az utcán. "A kormány lemondása nem elegendő. Fel kell oszlatni a parlamentet, a korrupt képviselőket pedig bíróság elé kell állítani" - kiáltotta a tömeg felé Mohammed Hájef iszlamista képviselő, nagy tapsot váltva ki a tüntetőkből. A szervezők szerint a hétfő esti volt a leghatalmasabb demonstráció az 1,2 millió lakosú arab ország történetében.
A kormány lemondása azután következett be, hogy az emír elnökletével ülést tartott a minisztertanács; az ülés témája az arab országot sújtó válság volt. A helyzet azóta feszült, hogy ellenzéki képviselők kampányt indítottak asz-Szabáh kormányfő lemondatása érdekében. Kampányuk részeként tiltakoztak a letartóztatások és a radikális elemekkel szemben hozott intézkedések ellen.
Tiltakozó tömegek november közepén megrohamozták a parlament épületét, miután olyan hírek kaptak szárnyra, hogy tisztségviselők külföldi bankszámlákra utaltak át állami pénzeket. A főügyész hétfőn meghosszabbította az akkor letartóztatott 24 ellenzéki személy őrizetben tartását.