„Meg is nyugtat, vagy éppen felébreszt, jól kezdődik vele a nap” – így jógáznak Indiában és Magyarországon
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
A washingtoni védelmi minisztérium nem tudja, hová tűnt az a több mint 100 millió dollárnyi készpénz, amelyet Szaddám Huszein néhai iraki diktátor bagdadi palotájában őriztek az amerikaiak - írta a CNBC üzleti hírcsatorna honlapján hétfőn.
A Pentagonnak hiányzik az arra vonatkozó dokumentációja is, hogy mire költött el a védelmi tárca mintegy 1,7 milliárd dollárt az iraki kormány megbízásából az amerikai jegybanknál vezetett számláról - jelenti a CNBC. Az iraki újjáépítést vizsgáló különleges főfelügyelő legutóbbi beszámolója szerint nincsenek elektronikus formában tárolt igazolások, a források elköltésének szükségességét alátámasztó papíralapú dokumentáció pedig igencsak hiányos.
Mikor az amerikai invázió végeztével 2004-ben az új iraki kormány átvette a szövetséges erők átmeneti hatóságától (CPA) az ország feletti uralmat, Bagdad körülbelül 3 milliárd dollárt adott a Pentagonnak a CPA által addig kötött szerződések fedezésére. Ebből 2,8 milliárd az amerikai jegybank New York-i ágánál vezetett számlára került, míg a maradék 217 millió dollárt készpénzben tárolták Szaddam egykori palotájában.
A Pentagon több mint 100 doboznyi papírhalom átkutatása után is csak az elköltött összegek egy részéről tud számot adni. A milliárdok nagy része állítólag az amerikai hadsereg projektjeire ment el. A jelentésre válaszul a védelmi minisztérium elismerte, hogy problémák vannak a dokumentumok kezelésének módjával, emiatt hiányzik több adat a 2004 és 2007 közötti időszakból.
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
A Tisza szigetek korábbi koordinátora, Farkas Dezső az elnöke az Irány a Jövő Pártnak.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Hiába nőttek a fizetések, visszafogott a vásárlási kedv.