Rengeteg halott egy pakisztáni robbantásban

Pokolgép robbant egy forgalmas buszvégállomáson, egy rendőrőrs közelében Pakisztán északnyugati részén vasárnap, és az első jelentések szerint megölt 14 embert és megsebesített 15 másikat.

  • MTI MTI
Rengeteg halott egy pakisztáni robbantásban

A fővárostól, Iszlámábádtól mintegy 15 kilométerre nyugatra fekvő Kohat településen elkövetett merényletért még senki sem vállalta magára a felelősséget. A múltban a környéken élő síita kisebbség ellen intéztek támadásokat szunnita szélsőségesek. A végállomáson várakozó autóbuszok úti célja éppen egy síita városrész volt, ezért a rendőrség feltételezi, hogy őket vették célba.

Pakisztán északnyugati határvidékén szunnita tálib milíciák harcolnak a hatalomért a kormányerőkkel, és ebben a küzdelemben több tízezer ember vesztette már életét. A kormány béketárgyalásokat kezdett a tálibokkal, de a megbeszélések megszakadtak, amikor a szélsőségesek egyik frakciója meggyilkolt 23 fogságba esett katonát.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.