Putyin és Biden telefonon tárgyalnak szombaton

A beszélgetést az amerikai fél kezdeményezte.

  • MTI MTI
Putyin és Biden telefonon tárgyalnak szombaton

Vlagyimir Putyin orosz és Joe Biden amerikai elnök szombaton telefonon beszél egymással - közölte újságírókkal Dmitrij Peszkov, az orosz elnök szóvivője péntek este.

A szóvivő azt mondta, hogy a beszélgetést az amerikai fél kérte, és moszkvai idő szerint szombaton este kerül sor a tárgyalásra. 
Peszkov közölte azt is, hogy a kérés előtt az amerikai fél írásban fordult Moszkvához.

Ugyanezen a napon Emmanuel Macron francia elnök is tárgyalni fog Putyinnal az orosz-ukrán határon kialakult válságról, amelyet a francia elnöki hivatal közleménye szerint a nyugati országok "diplomáciai úton, párbeszéddel és elrettentéssel" akarnak megoldani. Macron és Putyin szombaton délben tárgyalnak.

Korábban megírtuk, hogy Joe Biden felszólította az Ukrajnában maradt amerikai állampolgárokat, hogy azonnal hagyják el az országot, amit az orosz katonai akcióval kapcsolatos fenyegetések erősödésével magyarázott. Azt is kijelentette ugyanakkor, hogy nem fog csapatokat küldeni az amerikaiak megmentésére, ha Moszkva megszállja Ukrajnát, mert az már "egy világháború, amikor az amerikaiak és Oroszország elkezdenek egymásra lövöldözni."

Az ukrajnai esetleges invázióval kapcsolatban közben egy konkrét dátum is napvilágot látott, a Spiegel információi szerint a CIA és az amerikai hadsereg a NATO-tagállamokkal már megosztották az orosz megszállás konkrét útvonalait, valamint az egyes orosz egységeket és a rájuk bízott feladatokat is. Az amerikai kormány helyzetértékelése szerint, Oroszország február 16-án (jövőhéten szerdán) indíthat támadást Ukrajna ellen.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?

vélemény

Parászka Boróka: A rezsimbontás receptje

Ma Magyarországon nem látszik az alagút vége. Egyelőre ott tartunk, hogy el kell hinnie az ország határain belül és kívül élőknek, hogy lehetséges a megtisztulás, és mindenkinek lehet helye, feladata ebben.