szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

62 orosz magán- és jogi személy ellen hoznak intézkedéseket válaszul arra, hogy az orosz hadsereg lerohanta Ukrajnát.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

A büntetőintézkedésekkel sújtottak között vannak az elit tagjai és nagyobb bankok. Ottawa egyben valamennyi oroszországi exportengedélyt bevonta.

"Oroszország meggondolatlan és veszélyes katonai csapásának fényében további súlyos szankciókat rendelünk el" - közölte sajtótájékoztatóján Justin Trudeau kanadai kormányfő. "Ezek a szankciók húsba vágók. Súlyos kiadásokat okoznak a bűnrészes orosz elitnek, és korlátozni fogják, hogy Vlagyimir Putyin elnök tovább finanszírozhassa az indokolatlan inváziót" - mondta Trudeau.

A szankciók az orosz biztonsági tanácsot, így a védelmi minisztert, valamint a pénzügy- és az igazságügy-minisztert is érintik.

Kanada 2019-ben mintegy 666 millió kanadai dollár (164,5 milliárd forint) értékben exportált árucikkeket Oroszországba a statisztikai hivatal adatai szerint.

A kanadai állampolgárok és állandó kanadai lakhellyel rendelkezők épségben átkelhetnek Ukrajnából a lengyel, szlovák, magyar, román és moldovai határon - közölte Trudeau. A kormányfő szerint Kanada elsődlegesen kezeli az Ukrajnából Kanadába bevándorolni kívánók kérelmét.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!