szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Kárpátalján bevezették a katonai közigazgatást.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Élőben jelentkezett Szijjártó Péter külügyminiszter, hogy tájékoztasson az ukrajnai fejleményekről. Szijjártó elmondása szerint teljesen lezárták Ukrajna légterét és ezért négy Wizz Air gép már nem tudott visszatérni az országból. A repülő személyzetében nem szolgálnak magyarok.

A kijevi magyar nagykövetség működik, őket bátran felkeresheti minden magyar, aki az ukrán fővárosban rekedt. Telefonon is elérhetők, ha csak nincsenek éppen az alagsorban egy légvédelmi riadó miatt. Amennyiben a követség elérhetetlen lenne, a külügyminiszter arra kér mindenkit, hogy hívják a Konzuli Szolgálatot.

Kárpátalján katonai közigazgatást vezettek be és a határzár miatt tudomása van Szijjártónak „nehéz helyzetbe” jutott kamionosokról és mindent megtesznek azért, hogy ezek az emberek biztonságos helyre tudjanak húzódni, vagy képesek legyenek folytatni útjukat.

A magyar külügyminiszter arról is beszámolt, hogy jelenleg 191 Ukrajnában és 154 Oroszországban tartózkodó olyan magyarról van tudomásuk, aki konzuli védelemre regisztrált. A lehetőségekhez mérten igyekeznek velük fenntartani a kapcsolatot.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!