Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A város belső részein kiürültek az egyébként forgalmas utcák – írja helyszíni tudósítónk, Németh András.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

„Most biztonságosabb Kijevben maradni, mint elhagyni a fővárost. Kérjük maradjanak otthon. A főutakon hosszú sorok alakultak ki, ezzel csak akadályozzák a hatóságok és a segélyszolgálatok munkáját. Ne mozduljanak, tartsák maguknál dokumentumaikat és figyeljék a híreket” – mondta Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szóvivője, Szerhij Nyikiforov. A hatóságok felszólították az utcán lévőket, ha megszólalnak a légiveszélyt jelző szirénák, azonnal keressenek menedéket az óvóhelyeken.

Kijev környékén több katonai célpont van, legutóbb az ukrán főváros nyugati határán lévő Brovari településen lévő ukrán erőkre csapódott be két rakéta.

Kijevből már nem lehet kijutni, viszont a város belső részein kiürültek az egyébként forgalmas utcák. Pánikszerű vásárlás egyelőre nincs, viszont továbbra is hosszú sorok állnak a benzinkutak előtt. A közintézmények őrzését megerősítették, az utcákon gyakran látni géppisztolyos rendőröket. A kijeviek attól tartanak, az északi határszakaszon betört orosz erők Kijev a főváros ellen vonulnak.

Putyin „különleges katonai művelet" végrehajtását rendelte el - percről percre az orosz-ukrán krízisről

Elfoglalni nem akarja Ukrajnát - állítja az orosz elnök.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!