szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Az ukránokkal vívott információháború új szintjére lépett az orosz törvényhozás.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Az orosz parlament pénteken fogadta el azt a törvényt, amelynek alapján akár 15 évig terjedő börtönbüntetést is kaphatnak azok, akik „szándékosan hamis információkat terjesztenek” az orosz fegyveres erőkről – írja a Reuters. Az intézkedéssel Moszkva az egyre inkább elszabaduló információs háború keretében próbál visszavágni Ukrajnának és szövetségeseinek.

A valótlannak minősített információkkal házalók mellett börtönt kaphatnak azok is, akik nyilvánosan az Oroszország elleni szankciók bevezetése érdekében szólalnak fel.

„Amennyiben az álhíreknek súlyos következményeik lesznek, úgy akár 15 év börtön is járhat a terjesztésükért” – áll az orosz alsóház, a Duma közleményében.

Az orosz–ukrán háború eseményeit követő hírfolyamunkat alább találják:

Tűz ütött ki a zaporizzsjai atomerőműben, de a sugárzás szintje nem emelkedett - percről percre összefoglalónk

Az orosz-ukrán háború nyolcadik napjában járunk. Az éjszaka folyamán ukrán források szerint az oroszok lőtték a zaporizzsjai Enerhodarhoz tartozó atomerőművet, melynek eredményeképpen tűz ütött ki a létesítményben, Boris Johnson és Joe Biden is tárgyalt Zelenszkijvel az éjszaka. Percről percre tudósításunkban minden fontos hírt megtalál a konfliktusról.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!