szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az orosz csapatok által elfoglalt dél-ukrajnai város lakosai több tüntetést is tartottak a megszállók ellen.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Az ukrán vezérkar bejelentése szerint Herszonban az orosz Roszgvargyija fegyveresei vagy 400 embert tartóztattak le a megszálló csapatok ellen szervezett tüntetések során – írja a BBC.

„A herszoni lakosok heves ellenállása miatt a megszállók adminisztratív-rendőri rendszert próbálnak bevezetni, amihez a Roszgvargyija egységeit telepítették a herszoni régióba, ezek több mint 400 ukrán állampolgárt vettek illegálisan őrizetbe” – áll a közleményben.

A Roszgvargyija az orosz Nemzeti Gárda, alapvetően belföldön alkalmazzák és a szervezett bűnözés, illetve a fegyverkereskedelem felszámolása a feladatuk, emellett tüntetések feloszlatásra is használják őket.

Az orosz-ukrán háborúról tudósító hírfolyamunkat alább találja:

Az USA visszautasíthatja a lengyel MiG-ajánlatot, romlik a helyzet Csernobilban - percről percre az orosz-ukrán háborúról

Nem járható út az, hogy olyan vadászrepülőket küldjön az USA Ukrajna fölé, amelyeket a lengyel kormány átad nekik - mondta a Pentagon szóvivője. Hajnalban újra lőni kezdték Kijevet az oroszok, eközben a nyugati cégek sorra jelentik be, hogy elhagyják Oroszországot, az amerikaiak pedig azon dolgoznak, hogy nagyobb bajok nélkül ússzák meg az orosz energiaimport leállítását.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!