szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A német sajtó szerint Borisz Romancsenko a holokauszt-emlékezetpolitika fontos szereplője volt.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Német sajtóértesülések szerint Harkiv bombázásában elhunyt a 96 éves holokauszttúlélő Borisz Romancsenko, aki a II. világháborúban zsidó származása miatt a buchenwaldi, a peenemündei, a mittelbau-dorai és bergen-belseni koncentrációs tábort is megjárta – írja a The Guardian. Romancsenko haláláról az unokája adott hírt; az otthonát érte lövedék.

Borisz Romancsenko a holokauszt-emlékpolitika fontos alakja volt, aktív kampányt folytatott, hogy a náci Németország háborús bűntetteit ne felejtse el a köztudat. Ennek részeként alelnöke volt Buchenwald és Mittlebau-Dora koncentrációs táborok közös alapítványának.

A szervezet a hír nyomán azt írta, döbbenten állnak a történtek előtt.

Vlagyimir Putyin orosz elnök elmondása szerint az Ukrajnában zajló „különleges katonai hadművelet” egyik célja az ország nácitlanítása.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!