szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Csernobil melletti várost szombaton vették be az orosz csapatok, azonban a város lakói tüntetéssel próbáltak ellenállni.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Elengedték az orosz katonák a szombaton bevett, Csernobil melletti Szlavutics őrizetbe vett polgármesterét – számolt be a CNN a Szluha Narodu ukrán párt közleménye alapján.

A város lakói nem fogadták kitörő örömmel a megszállókat: utcára vonultak, az oroszok azonban a helyi média beszámolója szerint közéjük lőttek. A polgármester, Jurij Fomicsev közösségi oldalán azt írta, hogy az oroszok nem maradnak a városban: jelenleg ugyan fegyverek után kutatnak, azonban el fogják hagyni a területet, csupán egy ellenőrzőpontot fognak felállítani.

Szlavutics városát 1986-ban emelték a csernobili atomkatasztrófa idején, hogy az atomerőműhöz közeli Pripjaty városából legyen hová menekíteni a lakókat.

Az orosz-ukrán háborúról folyamatosan frissülő cikkünkben számolunk be:

Kelet-Ukrajnára összpontosít Oroszország, már 136 gyerek halhatott meg - percről percre a háborúról

Az orosz hadsereg főparancsnoka szerint Oroszország mostantól a kelet-ukrajnai Donbász régió „teljes felszabadítására" összpontosítja fő háborús erőfeszítéseit. Az ukránok nem hisznek nekik. Kövesse velünk a háború fejleményeit.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!