Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Igor Konasenkov minisztériumi szóvivő közlése szerint a Dnyipro megyei Novomoszkivszk közelében lévő nagy lőszerraktárt is megsemmisítették. Összesen 85 ukrajnai katonai célpontot semmisítettek meg az előző nap: a lőszerraktárakon kívül egyebek között két parancsnoki hadállást, három rakétavetőt és négy tüzérségi ágyút. A háború február 24-i kezdete óta pedig 650 légijárművet, és több mint kétezer harckocsit illetve páncélozott járművet.
A Reuters felhívta a figyelmet arra, hogy az oroszok által közölt adatokat nem lehet független és hiteles forrásból megerősíteni.
Dmitro Lunin poltavai kormányzó pedig arról számolt be a közösségi médiában, hogy a mirhorodi légitámaszpontot érő orosz támadás jelentős anyagi kárt okozott, és két ember megsebesült. Egyéb részletet nem közölt.
Az orosz-ukrán háborúról itt olvashatja folyamatosan frissülő tudósításunkat.