Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
„Hivatalosan befagytak” a Moszkva és Washington közötti, a stabilitásról szóló egyeztetések – közölte az orosz állami TASZSZ hírügynökség Vlagyimir Jermakovot, a külügyminisztérium non-proliferációért felelős vezetőjét.
A The Guardian beszámolója szerint Jermakov azt mondta, a párbeszéd majd csak akkor folytatódhat, ha Oroszország befejezte ukrajnai „különleges katonai műveletét”, azaz a háborút. Hozzátette: Moszkva úgy véli, az Egyesült Államok közepes és kis hatótávú rakétákat tervez Európába és egyes Ázsiai országokba telepíteni. Bizonyítékkal erre nem szolgált. „Az ilyen fegyverek megjelenése csak ront a helyzeten, és a fegyverkezési versenyt táplálja” – fogalmazott.
Több orosz támadást visszaverhettek az ukránok, súlyos veszteségek mindkét oldalon - percről percre a háborúról
A háború hétvégén sem szünetel, így a hvg.hu is követi a napi eseményeket.
(Nyitókép: Civilek egy ukrajnai óvóhelyen a Moszkva által indított „különleges művelet” következtében. Fotó: AFP)