szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az észak-ukrajnai várost korábban több mint egy hónapig támadták az orosz csapatok.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Hétfőn reggel hét óra körül orosz csapatok megpróbáltak betörni a határon az országba – közölte Telegram csatornáján Dmitro Zsivickij, a terület kormányzója. Zsivickij szerint az ellenség akna- és gránátvetőkkel, illetve gépfegyverekkel lőtte az ukrán állásokat, majd a felderítőik megpróbáltak behatolni a régióba, de az ukrán határőrök felvették velük a harcot, az oroszok pedig végül visszavonultak a határon túlra.

Az észak-ukrajnai Szumit a háború kitörésének napján már támadták az oroszok és csak kemény utcai harcok árán sikerült kiszorítani őket a városból. Az ostrom egészen április 4-ig tartott, amikor is az orosz stratégiában bekövetkezett újratervezés értelmében az ott állomásozó orosz csapatokat is kivonták az ország területéről, hogy átcsoportosítsák őket a Donbaszba.

Az orosz–ukrán háborút követő hírfolyamunkat alább találja:

227 ukrán gyerek halt meg a háború kezdete óta, állítja Ukrajna - percről percre a háborúról

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerint komolyabb szankciók szükségesek az oroszokkal szemben. Az ukrán határőrök mindeközben arról számoltak be, hogy több tízezren térnek vissza a háború sújtotta országba. Folyamatosan frissülő hírfolyamunk az orosz-ukrán háborúról.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!