Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Putyin hónapokon belül eltűnik – ezt állítja egy volt brit hírszerző tiszt. Az MI6 volt kémje szerint "nem látja", hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök "három-hat hónap múlva" még hatalmon lenne.
Christopher Steele a BBC Radio 4 World at One című műsorának nyilatkozva azt mondta, hogy amint az Oroszországgal szembeni nyugati szankciók - különösen az energetikai intézkedések - teljes mértékben életbe lépnek, Putyin napjai "meg lesznek számlálva".
A Trump-Oroszország-dosszié szerzője, Steele emlékeztetett az "arra utaló jelekre, hogy Putyin egészsége megromlott". Ha amerikai és brit forrásoknak igazuk van, akkor az orosz vezető "cselekvésképtelenné válhat" - mondta.
A hvg.hu is írt róla, hogy mindeközben Ukrajna javaslatot tett egy újabb – sorrendben a hetedik – Oroszország elleni szankciócsomagra. Az erről szóló, az Európai Unió tagállamainak címzett levelet Dmitro Kuleba ukrán külügyminiszter ismertette, hozzátéve: a csomagot “a lehető leghamarabb” el kell fogadni:
Az ukrán külügyminiszter újabb Oroszország elleni szankciócsomagot sürget
Dmitro Kuleba felszólította az EU-t és a G7-eket, hogy haladéktalanul fogadják el a 7. csomagot, benne új ágazati szankciókkal az energia, a pénzügy és a kereskedelem területén.