Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Szerhij Hajdaj, ukrán megyei kormányzó szerint a lángok akkor csaptak fel, amikor jelentős mennyiségű olaj kezdett szivárogni az ammóniagyár megrongált hűtőberendezéseiből. Hajdaj szerint az üzem területén lévő óvóhelyeken mintegy nyolcszáz polgári személy rejtőzködik.
A Donyec-medence területén lévő iparvárost hónapok óta ostromolják az oroszok, a lakónegyedek már a támadók kezére kerültek, míg az ukrán védők még tartják a település nyugati, ipari területét. A kormányzó azt mondta, hogy Szeverodonyeckben súlyos a helyzet, de az ukrán hadsereg tartja állásait. „Katonáink megnyerik az utcai harcokat, ám az ellenség tüzérsége emeletről emeletre lerombolja a védők által óvóhelyként használt épületeket. Amikor a kezünkre kerül egy-egy utca akkor a támadók tankokkal és ágyúkkal lerombolják az ott lévő épületeket” – magyarázta.