Moszkvai puccsról terjednek a hírek a Twitteren – leginkább ukrán forrásokból

Puccskísérlet zajlik Moszkvában, az orosz rendfenntartó erők elitalakulatai a fővárosban megkezdték a magas rangú katonai vezetők, a Nemzeti Gárda főtisztjeinek őrizetbe vételét – erről szólnak a Twitter mikroblogon terjedő posztok. A hírek valóságtartalmát erősen megkérdőjelezi, hogy a híresztelések valószínűleg elsősorban Anton Gerascsenkótól, az ukrán belügyminiszter tanácsadójától származnak.

  • hvg.hu hvg.hu
Moszkvai puccsról terjednek a hírek a Twitteren – leginkább ukrán forrásokból

Háború Ukrajnában

Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.

A részben az ukrán titkosszolgálat értesüléseire hivatkozó bejegyzések szerint a városból kivezető utak egy részét lezárták és blokkolták több katonai létesítmény be- és kijáratait. Közben számos olyan poszt is látható, amelyeken alapján úgy tűnik, az orosz főváros éli megszokott életét, és az utcákon nincs az átlagosnál több rendőr.

Az is figyelemre méltó, hogy a független orosz hírforrások egyelőre semmit sem közöltek az állítólagos hatalomátvételi kísérletről. A puccsal kapcsolatos kétségeiket hangoztató kommentelők ugyanakkor azt is hangsúlyozzák sokat mondó fejlemény, hogy Moszkvában már nem okozna meglepetést, ha erőszakkal próbálnák meg eltávolítani a hatalomból Vlagyimir Putyin orosz államfőt.

 

 

 

Az állítólagos puccsal kapcsolatos hírek azon a napon jelentek meg, amikor egy hatalmas robbanás súlyosan megrongálta az Oroszországot és a 2014-ben Ukrajnától elcsatolt Krímet összekötő Kercsi óriáshidat.

 

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?