Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
„Lloyd J Austin III védelmi miniszter beszélt Olekszij Reznyikov ukrán védelmi miniszterrel, akinek ismételten kinyilvánította az Egyesült Államok megingathatatlan elkötelezettségét Ukrajna támogatására, hogy az képes legyen szembeszállni az orosz agresszióval” – közölte Pat Ryder dandártábornok, a Pentagon sajtótitkára a Guardian tudósítása szerint.
„Austin miniszter hangsúlyozta, hogy a nemzetközi közösség továbbra is támogatja Ukrajna jövőbeni védelmi képességének megőrzését és erejének fenntartását, amint azt a szövetségesek és partnerek által a legutóbbi, október 12-i ukrajnai védelmi kapcsolattartó csoport ülésén tett biztonsági segítségnyújtási kötelezettségvállalások is bizonyítják. A két vezető ígéretet tett arra, hogy továbbra is szoros kapcsolatot tartanak fenn” – mondta Ryder.
A nap folyamán Austin hasonlóképpen telefonon egyeztetett Szergej Sojgu orosz védelmi miniszterrel is, a felek között az ukrajnai helyzet is szóba került, végül abban állapodtak meg, hogy az ukrajnai háború ellenére is nyitva tartják egymás felé a kommunikációs csatornákat.
Az orosz–ukrán háború eseményeit követő hírfolyamunkat itt találja.