Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Facebook posztban mondott köszönetet az ungvári egyetem tanára, Sándor Fegyir a Magyarországról érkezett támogatásokért.
„Itt a fronton folyamatosan érezzük a támogatást a magyarság részéről - Budapestről, Debrecenből, Nyíregyházáról, Záhonyból és más városokból, falvakból. Hiszen azzal, hogy megvédjük Ukrajnát, egész Európát védjük” – írta Sándor, aki arról is beszámolt, hogy egy kárpátaljai magyar kollégájával Troski Viktorral találkozott, aki szintén az ungvári egyetemen tanított a háború előtt és hozzá hasonlóan az orosz támadás hírére bevonult katonának, annyi különbséggel, hogy míg Sándor a gyalogságnál, addig Troski a tüzérségnél szolgál.
Legalább 400 magyar harcol a fronton, nekik indítottak gyűjtést hazai civilek
Láda méretű külső akkumulátorok, sízoknik és profi ruházat, amiben elviselhetőbb átvészelni a frontvonalban töltött hidegebb napokat - így segített egy civilekből álló társaság a kárpátaljai zászlóaljban harcoló katonákon, akiknek soraiban magyarok is akadnak bőven. A magyar nemzetiségű katonák részt vettek többek között a Harkiv környéki települések visszafoglalásában is, amiről tavaly október közepén egy lyukas 56-os magyar zászló kíséretében számoltak be a harctérről.
A Sándor által posztolt kép sajátossága, hogy mindketten a Magyar Honvédségben rendszeresített karpajzs felvarrót is viselik, az ukrán nemzeti felvarró mellett.