szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az átcsoportosítások azt követően indultak meg, hogy az orosz hadvezetés szerint a kahovkai gát felrobbantása után elenyésző az esélye annak, hogy az ukránok a Dnyeperen át támadjanak.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Az elmúlt tíz napban az oroszok elkezdték áthelyezni csapataikat a Dnyeper keleti partjáról a zaporizzsjai és a bahmuti frontszakaszokra – írja a brit védelmi minisztérium. Az áthelyezések jó eséllyel a 34. önálló gépkocsizó dandár, a deszantos és a tengerészgyalogos alakulatok több ezer katonáját érintik.

A csapatmozgatások azt jelzik, hogy az orosz hadvezetés kevéssé tartja valószínűnek, hogy az ukránok a kahovkai gát felrobbantása után egy nagyobb támadás keretében átkelést kíséreljenek meg a Dnyeperen.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Világ

Hogyan olvassuk az ukrán ellentámadásról szóló híreket?

Elindult az ukrán ellentámadás, de bármennyire is szeretnénk, az eddig látottakból nem lehet hosszú távú következtetéseket levonni. A háború beköltözött mindannyiunk nappalijába, ezért megváltozott a hozzá való viszonyunk, de a háború, mint olyan, ettől még nem változott meg. Ugyanolyan idegörlően lassú és szenvedéssel teli, mint volt mindig is. A mostani ellenoffenzíváról érkező hírek értelmezésében segíthet, ha szem előtt tartjuk, mi vele az ukránok célja.