szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Eddig jellemzően a bevonultatott tartalékosokat a leharcolt alakulatok feltöltésére használták.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Az elmúlt két hónapban az oroszok valószínűleg hozzáfogtak újabb nagy formációk megalakításához, amikkel a szárazföldi csapataik erejét növelnék meg – írja a brit védelmi minisztérium. Ilyen új alakulat például a 25. összfegyvernemi hadsereg is.

Az ukrajnai invázió kezdete óta az oroszok a tartalékosokkal inkább a már létező, a fronton leharcolt alakulataikat töltötték fel vagy éppen területvédelmi ezredekbe rendezték őket, és a frontvonalak mögötti megszállt területek ellenőrzését bízták rájuk. Új, harcoló alakulatokat nem hoztak létre belőlük, ez alól egyedül a harcokban kifejezetten gyengén teljesítő 3. hadtest jelentett kivételt.

Az oroszok a brit védelmi tárca szerint minden újonnan megalakított egységet hadműveleti tartalékként telepítik Ukrajnába, ugyanakkor Moszkva hosszú távú célja, hogy a NATO csapataival szemben tudjon ütőképes haderőt felmutatni, ezt pedig a brit elemzők szerint nem lesz képes megtenni újabb mozgósítási hullám nélkül.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!