Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A homofóbia akkor is rossz, ha azt egy példás házasságban élő heteroszexuális képviseli, és akkor is, ha egy rejtőzködő homoszexuális. A kettő közti különbség ilyen értelemben érdektelen, írja szerzőnk. Ha egy politikus homofób uszító vagy fedezi pártja uszítását, éppen eleget tudunk róla, hogy kiérdemelje megvetésünket. Vélemény.
A nyilvános beszédnek ugyanaz a dolga, mint a jó színházi előadásnak: hogy mások felelősségének deklarálása helyett a magunk felelősségével és lehetőségeivel szembesítsen bennünket.
Igazán nem meglepő, ha vaskos kárörömmel fogadjuk egy olyan figura komikus bukását, akinek a pártja lépten-nyomon megalázza többek között meleg honfitársainkat is, akinek a pártja nem elégszik meg a pénzünkkel, azzal, hogy önkényes hatalmat gyakorol fölöttünk, de még prédikálni is szeretne nekünk ráadásként a tiszta erkölcsről. Mindezt együtt valóban nehéz elviselni, és a történet tömve van klasszikus bohózati kellékkel, szinte groteszkül sok van benne belőlük. Első pillantásra olyannak tűnik az egész, mint egy (ráadásul szintén járványtól ihletett) Boccaccio-novella. Nehéz szatírát nem írni. Mégis muszáj. A történet lényege nem az álszentség lelepleződése, hanem valami gyökeresen más.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.