Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Mivel a Fideszt a kizárás fenyegeti az Európai Néppártban, a miniszterelnök kilátásba helyezte, hogy kilép az EPP-ből, ily módon olyan döntést kényszerít ki, ami alighanem még jó sokáig húzódott volna – írja a legolvasottabb német napilap.
A szerző, Cathrin Kahlweit, akit a Süddeutsche Zeitung Bécsből Magyarországra akkreditált és a térség igen kiváló ismerője, emlékeztet arra, hogy az európai kereszténydemokraták igazából már jó ideje nem tudják hová tenni a magyar tagpártot. Vitáztak, elodázták a megoldást, védték Orbán, időnként dühösen reagáltak annak megnyilvánulásaira, de olyan is előfordult, hogy a legfelső szintről avatkoztak bele a dolgok menetébe.
Szóval folyt a taktikázás, ám most mozgásba lendült a kérdés. A Fidesz Brüsszelben a magyar kormány meghosszabbított karjának számít. A miniszterelnököt 10 éve érik bírálatok az illiberális demokrácia, az európai gondolat semmibevétele, a nemzeti különút és a járványszerű korrupció miatt. Már jó ideje igen rossz a hangulat az EU és Magyarország között, és csak egyre rosszabb lesz.
Süddeutsche Zeitung: Orbán nem akar békét
A legnagyobb német lap szerint hiába ítélte el a múlt héten az Európai Néppárt frakciója a Fidesz politikáját, a magyar miniszterelnök tovább provokál egy friss interjúban.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.