Nem sok jót ígér az orosz–ukrán vitában a korábbi megállapodások eltérő értelmezése

Nem múlt el az orosz–ukrán katonai összecsapás veszélye, a Kijevben és Moszkvában tárgyaló nyugati diplomatáknak egyelőre nem sikerült kompromisszumra bírni a feleket, akik mást és mást olvasnak ki a kelet-ukrajnai rendezést célzó minszki megállapodásokból.

Nem sok jót ígér az orosz–ukrán vitában a korábbi megállapodások eltérő értelmezése

A minszki egyezmény halott – ismételgetik az ukrán médiumok, míg az orosz lapok azt hangsúlyozzák, kizárólag a 2014 szeptemberében megkötött, majd 2015 februárjában újrafogalmazott megállapodás végrehajtásával lehet megoldani a háborúval fenyegető ukrajnai válságot.

A véleménykülönbség nem véletlen,

Moszkvában és Kijevben ugyanis egészen másképpen olvassák a német és francia közvetítéssel tető alá hozott ukrán–orosz alku szövegét.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?