New York Times-kommentár: Életveszély volna kivéreztetni Oroszországot

A háború kezdetéhez képest Moszkva és a Nyugat tervei is módosultak, ez pedig a válság elmélyülését hozhatja – figyelmeztet véleménycikkében a New York Times rendszeres vendégszerzője, Tom Stevenson.

  • hvg360 hvg360
New York Times-kommentár: Életveszély volna kivéreztetni Oroszországot

Háború Ukrajnában

Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.

A háború első szakaszában elszenvedett kemény pofon nyomán Putyin felülvizsgálta a katonai terveket és most már csupán Ukrajna keleti felén próbálkozik hódítással, azaz a hadművelet új szakaszba lépett. Ennek megfelelően az USA és szövetségesei is változtattak: már nem csupán a kijevi ellenállás támogatása a cél, hanem ennél sokkal nagyobb: Oroszország meggyengítése. Csakhogy ez a válság nagymértékű súlyosbodásával fenyeget, írja Tom Stevenson, aki elsősorban energiaügyekkel, védelmi és geopolitikai kérdésekkel foglalkozik, és az invázió első heteiben ukrán földről tudósított.

Milyen hatása lehet az új, 3 százalékos kamatozású lakásvásárlási hitelnek?

Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.