Parászka Boróka: Feminizmus vagy infantilizmus
A nők érdekképviseleti aránya még az Európai Unióban is csak harminc százalék körüli – a genderharcban (és családvédelemben) élen járó Magyarországon ez az arány még a 14 százalékot sem éri el.
Dacára a háborús időknek, vidám hetek előzték meg az idei nemzetközi nőnapot világszerte. Németországban az keltett derültséget, hogy a zöldpárti Annalena Baerbock külügyminiszter 80 oldalas programot tett közzé a „feminista külpolitikáról”. Mivel sok évtizednyi feminista aktivizmus, kutatás, érdekvédelem, művészet után még Németországban is viszketegséget okoz maga a szó is, Annalena Baerbock viccek és támadások célpontja lett. A bonsai-Trumpként emlegetett bajor miniszterelnök, a keresztényszociális Markus Söder szerint például „érthetetlen”, amiről Baerbock beszél. Mások szerint üres szólamokkal kívánja eladni magát.
Pedig a „genderérzékeny, feminista külpolitika” (amelyet messze nem Annalena Baerbock talált ki, ő csupán felmelegíti most) nem állít mást, mint hogy a nők kiszolgáltatottsága dominóelv alapján működik. Azokban a társadalmakban, ahol válság alakul ki, meggyengül vagy ki sem épül a szociális védelem. Először és legnagyobb mértékben a nők jogai sérülnek, a nők (és a gondozásukban lévő gyerekek) válnak kiszolgáltatottakká. Ezáltal pedig az egész társadalom.