Kiderült, hogy a madarak is hallgatnak az influenszerekre
Német kutatók megerősítettek egy több mint 80 éves feltételezést: a madarak is képesek követni „divatirányzatokat”.
Német kutatók megerősítettek egy több mint 80 éves feltételezést: a madarak is képesek követni „divatirányzatokat”.
Ha valóban így van, annak nincs köze a sci-fikből ismert időutazáshoz vagy ahhoz, hogy megtörtént eseményeket vissza lehessen csinálni.
Második felvonásnak hívják azt az éttermet a semmi közepén, ahol négy személy sorsa keresztezi egymást.
Magyarországon leginkább kampányszerűen tematizálja a kormány a reproduktív jogokkal kapcsolatos kérdéseket, amelyekről a társadalom egy részének nincs kiforrott véleménye – emiatt sem mindegy, hogy milyen keretezésben találkoznak ezekkel a témákkal az emberek – mutat rá egy friss kutatás. Az is kiderül belőle, hogy az abortusz megítélésében nem vagyunk elmaradva az európai átlagtól, többségükben még a vallásosak és a kormánypártiak sincsenek a tiltás mellett. A nők támogatóbbak a férfiakhoz képest, ugyanakkor az ítélkezés és az infantilizálás a nőgyógyászati ellátás során is előjöhet, a sürgősségi fogamzásgátlóról pedig még mindig él az a tévképzet, hogy a terhesség megszakítására jó.
Még súlyosabb helyzetbe hozhatja Kijevet, ha az amerikai elnökválasztás után visszaesik az USA-ból érkező hadi segítség mértéke. A védelemhez való külföldi hozzájárulás ugyanis eddig sem volt elégséges. Ha Amerika kihátrál Ukrajna mögül, Európa mennyire tudja átvenni a helyét? És vajon milyen „csodafegyverrel” teremtene békét Ukrajnában Donald Trump?
Bár az emberek döntő többsége tisztában van az italozás káros következményeivel, az alkohol csábításának sokan nem tudnak ellenállni. Csak az a másnap ne lenne, pontosabban a másnaposság egy-egy kemény italozás után. Enyhítéséhez ad segítséget egy új kutatási eredmény.