Tóth Gabi, Kovács Ákos, Rákay Philip, Németh Balázs, Szarka Gábor, Ókovács Szilveszter, Békés Márton, mandineres újságírók. Az illusztris névsor akár az ültetési rend is lehetne egy évértékelőn, de nem az: ők azok, akik megjelentek a Scruton kávézó különböző eseményein. S bár az csak Tóth Gabinak sikerült, hogy nagyobb médiavisszhangot is megüssön a tiszteletköre, a nekifutásból 600 millió forint közpénzzel megtolt, és mára három állandó helyszínen megtalálható Scrutont érezhetően igyekszik mindenkinek az arcába tolni a hatalom, mint a konzervatív elit keltetőjét.
Miről is van szó? A Scruton egy magát konzervatív szellemi műhelyként aposztrofáló kávézó és rendezvényhelyszín, amelyet a több százmilliárdos vagyon felett diszponáló kormányzati káderképző Mathias Corvinus Collegium (MCC) főigazgatója, Szalai Zoltán alapított 2020-ban. Az első vendéglátóhely a belvárosi Zoltán utcában nyílt, a második az MCC új épületénél az újbudai Feneketlen tónál, a harmadik a szintén V. kerületi Veres Pálné utcában található, de a révfülöpi MCC pártüdülőben is megjelenik a márkanév egy büfé formájában.
A név, ahogy azt nem győzi méltatni a kávézó maga, Roger Scruton brit konzervatív filozófusnak állít emléket, aki a nagy rajongójához és barátjához, Orbán Viktorhoz hasonlóan konzervatív gyökerekből kiindulva a 2010-es évekre a konteós szélsőjobboldal üdvöskéje lett. A kapcsolaton nincs csodálnivaló, Scruton ugyanis nem csupán nemzeti szuverenitást hirdető, alapvetően piacpárti antikommunista gondolkodó volt, hanem élete vége felé szívesen belekóstolt többek között a multikulturalizmus elleni harcba, a genderkritikába és a Sorosozásba is (igaz, ezért kivágta a brit konzervatív kormány a tanácsadói közül.) Lényeg a lényeg: összeért, aminek össze kellett, bár van abban valami bájos, hogy Scruton 2019-ben a New Statesmannek adott interjújában kritizálta Orbánt a Putyinnal ápolt barátsága miatt.