Thomas Friedman: Trumpnál ostobább és veszélyesebb közel-keleti békejavaslatot még egyetlen amerikai elnök sem terjesztett elő

Donald Trump inkább viselkedik keresztapaként, semmint a Fehér Ház gazdájaként, a valóság azonban nem olyan egyszerű, ahogyan ő elképzeli – írja a New York Times újságírója.

  • hvg360 hvg360
Thomas Friedman: Trumpnál ostobább és veszélyesebb közel-keleti békejavaslatot még egyetlen amerikai elnök sem terjesztett elő

Igazából csupán egyet bizonyít az amerikai elnök elképzelése, hogy kétmillió palesztin kitelepítése árán Riviérát csinálna Gázából:

milyen kicsi a távolság egy eredeti és egy eszement ötlet között.

Ezt írja Thomas Friedman, a New York Times szakírója, aki három Pulitzer-díjat is kapott a Közel-Keletről írt munkáiért. Friedman úgy folytatja: azt nem lehet eldönteni, melyik a riasztóbb: amit a politikus bedobott, vagy az, milyen sebességgel bólintott rá a teljes kormányzat, illetve szakértői gárda. Cseppben a tengerként mutatja, hogy immár nincs senki a környezetében, aki vissza tudná fogni, mert mindenki fél, hogy magára haragítja, ideértve, hogy vagy az elnök, vagy Elon Musk rászabadítja a neten a csőcseléket.

És mivel az adminisztráció, valamint az üzleti világ krémje is retteg e két, fékét vesztett ember miatt, ez a káosz biztos receptje odahaza és a világban is.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?

vélemény

Parászka Boróka: A rezsimbontás receptje

Ma Magyarországon nem látszik az alagút vége. Egyelőre ott tartunk, hogy el kell hinnie az ország határain belül és kívül élőknek, hogy lehetséges a megtisztulás, és mindenkinek lehet helye, feladata ebben.