A málló sárkányfogak, egy Kreml-közeli klán és persze Putyin – miért halhatott meg az orosz miniszter?
Egy komoly korrupciós ügy állhat a hátterében annak, hogy meghalt Roman Sztarovojt volt orosz közlekedési miniszter.
Az akadályokat buldózerként elsöprő Donald Trump útját még nem nehezítik meg a tüntetők és a belső vitáikkal elfoglalt demokraták, ám az elégedetlenséget felszíthatja, ha a vámháború berobbantja az inflációt.
Hol békésen, hol erőszakosabban, az amerikaiak sűrűn tüntetnek ügyek miatt: az előbbi kategóriába tartozik például az abortuszhoz való jog melletti, az utóbbiba a 2020-ban rendőri intézkedés áldozatául esett George Floyd halála kapcsán az etnikai megkülönböztetés elleni tiltakozási hullám. Arra viszont régen volt példa, ami szombaton történt.
Az USA mind az ötven államában, összesen több mint 1400 helyen demonstráltak
a még csak a harmadik hónapját töltő Trump-adminisztráció ellen, nem egy-egy ügyért, hanem a teljes egész miatt, ami január 20-a óta történik. Az „El a kezekkel” (Hands Off) címet viselő mozgósításban összesen több százezren tüntettek a szövetségi kormányzatban ámokfutást végző Elon Musk, a brutálisra hangolt bevándorlási politika, az LMBTQ-jogok csorbítása, az állami nyugdíjbiztosítás fenyegetettsége, s úgy általában a demokrácia leépítése, a fékek és ellensúlyok rendszerét semmibe vevő autokrata hatalomgyakorlás ellen.
Ez természetesen nem mérhető az 1960-as évek polgárjogi tüntetéseihez vagy a vietnámi háború elleni demonstrációihoz, s arányaiban és vehemenciájában elmaradt a szerbiai diákok hónapok óta tartó tiltakozáshullámától. Ám jelzi, hogy oldódik az a sokk, amit az okozott, hogy Donald Trump nemcsak valóra váltott mindent, amivel fenyegetőzött a választási kampánya során, hanem még azon is túllépve esett neki az amerikai politikai és társadalmi berendezkedésnek, a vámháború meghirdetésével pedig már a világgazdaságnak és a globalizációnak is.
Egy komoly korrupciós ügy állhat a hátterében annak, hogy meghalt Roman Sztarovojt volt orosz közlekedési miniszter.
A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
Kiara Lord posztolt egy szelfit.
Kvízjátékunk egyszerű: a négy megadott névből három a képzelet szüleménye, egy pedig valóban létezik. De vajon melyik?
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?
Az 51 éves brit szakember húsz éven át dolgozott a Red Bullnál.
Több programmal, több hullámban telepítenek elektromosautó-töltő pontokat Magyarországra, ám a legszűkebben ellátott régiókba csak évek múlva érnek el.