„Ez az intézethálózat felszámolásának első lépése lehet” – sem az Akadémia, sem a kutatóintézetek nem értenek egyet a HUN-REN szétszedésével
„Elfogadjuk, hogy a kormány nem akar velünk együttműködni, de azt nem, hogy az intézetek léte, önállósága veszélybe kerüljön” – mondja Oberfrank Ferenc, az MTA köztestületi és stratégiai igazgatója. Pénteken várható döntés az ügyben.
„Ha nem is derült égből, de villámcsapásként ért bennünket, amikor a hétvégén informálisan a tudomásunkra jutott, hogy az ELTE kérésére, de valószínűsíthetően kormányzati akaratra szét akarják szedni a HUN-REN kutatóhálózatot” – mondta a HVG-nek Oberfrank Ferenc kutatóorvos, az MTA köztestületi és stratégiai igazgatója.
Még kérdés, hogy az intézetek által használt akadémiai ingatlanegyüttes is átkerül-e.
Lapunk úgy tudja, pénteken fog a HUN-REN irányítótestülete dönteni az ELTE ajánlatáról, miszerint az egyetem átvenné annak négy, humán- és társadalomtudományi kutatással foglalkozó egységét, a Bölcsészettudományi, Nyelvtudományi, Társadalomtudományi, valamint Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont. Ezután születhet meg a két intézmény között a megegyezés.
A hatalomnak az a legnagyobb csábítása, hogy azt gondolod, mindent megtehetsz. A kontroll meg azt jelenti, hogy nem tehetsz meg mindent – mondja Szikora János, aki megrendezte Térey János verses drámáját, A Nibelung-lakóparkot a székesfehérvári Vörösmarty Színházban.
Hollywood új generációjának legnevesebb színészeivel készült, de csak csöppnyi porfelhőt kavart a Vágtázó lovakról. Pedig ha nem is leszünk tőle vidámabbak, érdemes tenni vele egy próbát. Kritika.